Коли потрібно йти до офтальмолога?

Офтальмолог - це лікар, який займається лікуванням функціональних та органічних патологій, пов'язаних із органом зору людини. Він відповідає за їх діагностику, ефективне лікування, а також низку профілактичних заходів, актуальних у різному віці. Останні (наприклад, гімнастика) спрямовані на тренування аналізатора та його підтримку, що при правильному виконанні дозволяє зберегти відмінний зір та здоров'я навіть за підвищених навантажень, властивих сучасному темпу життя.

Можна виділити кілька випадків, коли потрібно йти до окуліста:

Виникнення патологічних симптомів. Внаслідок вроджених дефектів, вікових змін чи постійних навантажень зір може знижуватися, ставати нечітким. Якщо ви відзначили у себе чи дитину таку ознаку (або симптоми запалення, біль, патологічні виділення), зверніться до професіонала для встановлення діагнозу та отримання лікування.
Вік старше 40-45 років. Зазвичай у цей період функціональна здатність очних яблук знижується, що призводить до розвитку пресбіопії (вікової далекозорості). Рекомендується проходити періодичні огляди виявлення її ранніх ознак і своєчасного надання допомоги.
Профілактичні огляди. У будь-якому віці рекомендується періодично перевіряти зір, тому що будь-яке захворювання простіше і швидше можна вилікувати, якщо виявити його на ранній стадії.
Як часто потрібно відвідувати офтальмолога – індивідуальний параметр, оскільки частота відрізняється залежно від віку та наявності супутніх порушень. Однак є ряд загальних правил, яких слід дотримуватись для правильного контролю за функцією зору.

Як часто треба відвідувати лікаря?
Періодичні профілактичні огляди потрібні кожній людині. З їхньою допомогою фахівці можуть вчасно встановити діагноз, вирішити, як зупинити втрату зору в кожному окремому випадку, а також запобігти його погіршенню шляхом навчання пацієнтів правильній профілактиці.

Як часто потрібно йти до окулістів дітей?
Для малюків очі стають чи не найважливішим аналізатором, тому що за його допомогою вони отримують найбільшу кількість інформації про зовнішній світ. Завдяки можливості чітко бачити світ дитина здатна розвиватися та отримувати нові знання. Тому потрібно ретельно стежити за станом очних яблук. Перша оцінка відбувається після народження, оскільки лікарям необхідно переконатися у відсутності вродженої патології — катаракти, глаукоми та інших хвороб. Потім обов'язково перевіряється зір у 2 місяці, коли немовля здатне фіксувати погляд, а косоокість новонароджених у нормі має зникнути. Особлива увага під час цієї перевірки приділяється бінокулярному баченню.