8 порад: як покращити зір у домашніх умовах

Як поліпшити зір: гімнастика для очей, спорт, вітаміни
У лікуванні очей краще не експериментувати та довіритися досвідченим лікарям, але підтримати гостроту зору і підвищити ефективність лікування можна в домашніх умовах.

Робіть перерви в роботі, знижуйте навантаження на очі
Якщо ви цілий день проводите за монітором, робіть 15-хвилинні перерви щогодини. Для тих, чия робота за комп'ютером становить менше половини робочого дня, оптимальний 15-хвилинний відпочинок кожні дві години.

Знизити навантаження на очі допоможуть спеціальні окуляри з фільтром синього світла, і не забувайте, відпочинок для очей – це відпочинок від будь-якого екрану, не варто відволікаючись від комп'ютера одразу перемикатися на смартфон.

Частіше моргайте
На перший погляд – дивна порада, адже ви не думаєте про те, як часто моргаєте. Але нормальна частота моргання – один раз на 10 секунд, а коли ми дивимося на екран комп'ютера або смартфона, ми моргаємо рідше. Очі не отримують потрібного зволоження та не очищаються від мікрочастинок, що потрапляють на слизову. Під час перерви в роботі зробіть просту вправу – інтенсивно поморгайте кілька секунд.

Гімнастика для очей
Вправи для поліпшення зору – відмінний метод відновлення здоров'я очей. Існує безліч комплексів вправ, оптимальний залежно від потреб вашого організму допоможе підібрати офтальмолог. Головне – робити рекомендовані вправи регулярно.

Масаж шийно-комірцевої зони
Для того, щоб відновлювати зір, не обов'язково працювати з очима! Через надмірне напруження м'язів шийного відділу порушується кровообіг, мозок відчуває кисневе голодування, а це може привести до проблем із зором. Допоможе масаж. Якщо ви вирішили обрати цей спосіб – зверніться до окуліста і терапевта. Зазвичай лікарі призначають курс з 10-14 процедур, які потрібно відвідувати щодня.

Здоровий сон і режим дня
Доведено, що від хронічного недосипу зростає внутрішньочерепний тиск, що збільшує ризик появи глаукоми, яка за відсутності лікування призводить до сліпоти. Також безсоння призводить до набряку і пошкодження очного нерва. Намагайтеся лягати спати в один і той же час, як мінімум за пів години до сну відкладіть смартфон і спіть в темряві, а за необхідності – в масці для сну.

Спорт
Фізична активність покращує кровообіг, що позитивно впливає на здоров'я очей. Обирайте вид спорту, не пов'язаний з підняттям тяжкості та ризиком травм голови. Віддайте перевагу фітнесу, йозі, плаванню – під час цих занять легко регулювати навантаження, вони безпечні для очей та сприяють загальному оздоровленню.

Сонцезахисні окуляри
UF-випромінювання згубно впливає на очі та може призвести до порушень структури органів зору і серйозних проблем. Для захисту очей від сонця обирайте якісні окуляри з надійним UF-фільтром і носіть їх не тільки влітку. Промені сонця взимку не менш небезпечні для очей, ніж в теплу пору року.

Вітаміни
Багатьом з нас відомі народні рецепти, які містять продукти для очей, багаті цими вітамінами:

Вітамін A або ретинол міститься в помаранчевих овочах і фруктах, в чорниці, печінці та риб'ячому жирі.
Вітамін B1 в бобових, в печінці та пшеничному борошні грубого помелу.
Вітамін B2 – в зелених листових овочах, яйцях і соняшниковому насінні.
На вітамін B6 багаті печінка і риба.
Вітамін C в шипшині, в цитрусових, в зелених листових овочах.
Вітамін E – в обліписі, шпинаті, броколі та моркви.